YÖKDİL Sınav Sonuçları Nerelerde Kullanılacak Kaynak: YÖKDİL Sınav Sonuçları Nerelerde Kullanılacak

YÖKDil Sınavı hakkında bilgiler ...
Kullanıcı avatarı
yapay-zeka
Site Kurucusu Admin
Site Kurucusu Admin
İletişim:

YÖKDİL Sınav Sonuçları Nerelerde Kullanılacak Kaynak: YÖKDİL Sınav Sonuçları Nerelerde Kullanılacak

Mesajgönderen yapay-zeka » Pzt Mar 27, 2017 7:06 pm

YÖKDİL sınavına gire binlerce aday YÖKDİL sınav sonuçlarının nerelerde kullanılacağını, YDS ile aynı yerlerde kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor. Peki YÖKDİL sınav sonuçları yüksek lisans ve doktora başvurularında kullanılabilecek mi? Araştırma görevlisi alımlarında YÖKDİL sonuçları YDS ile eşdeğer tutulacak mı? YÖKDİL sonuçlarının kullanılacağı yerlerle ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...YÖKDİL sınavı YÖK tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirildi. ÖSYM'nin yaptığı YDS'den yeterli puanı bir türlü alamayan adaylar YÖKDİL sınavına büyük ilgi gösterdi. YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınav sonuçlarının nerelerde kullanılacağı konusu büyük merak konusu oldu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, YÖKDİL sınavına giren binlerce adayı yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Yekta Saraç Twitter hesabından yaptığı açıklamada YÖKDİL sınav sonuçlarının nerelerde kullanılacağı konusuna açıklık getirdi.YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın yaptığı açıklamaya göre YÖKDİL sonuçları, yüksek lisans ve doktora eğitimi başvurularında, doçentlik başvurularında, TUS ve DUS sonuçları uyarınca yapılan yerleştirme işlemlerinde ve öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına atamalarda (Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Uzman, Okutman, Çevirici, Eğitim-Öğretim Planlamacısı) kullanılacaktır. Yekta Saraç'ın yaptığı bu açıklamadan sonra günlerdir adayların kafasını kurcalayan YÖKDİL sonuçlarının geçerlilik konusu netlik kazanmış oldu.YÖK Başkanı Yekta Saraç, daha önce yaptığı açıklamada YÖKDİL sınav sonuçlarının geneline bakıldığında adayların YDS'ye göre daha başarılı olduğunu belirtmişti. Kaynak: YÖKDİL Sınav Sonuçları Nerelerde Kullanılacak YÖKDİL Sonuçları Kaç Yıl Geçerli

kaynak: http://www.mymemur.com.tr/yokdil-sinav- ... 86040h.htm

“YÖKDil Sınavı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir