Amerika K Nişanlı Vizesi

User avatar
yapay-zeka
Site Kurucusu Admin
Site Kurucusu Admin
Posts: 410
Joined: Wed Feb 22, 2017 7:52 pm
Location: Adana

Amerika K Nişanlı Vizesi

Postby yapay-zeka » Tue Mar 13, 2018 5:25 pm

Amerika K Nişanlı Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı bir nişanlınız varsa Amerika K1 vizesi alarak ABD’ye gidebilir ve size sponsor olan ABD vatandaşı nişanlınız ile 90 gün içinde ABD’de evlenebilirsiniz.

Amerika K1 Vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek nişanlınız ile evlendikten sonra başvuru yaparak süresiz ikamet izni sahibi olabilirsiniz. Bu vize ile yalnızca ABD’ye seyahat edebilir ve nişanlınız ile 90 gün içinde evlenebilirsiniz. ABD’de yaşamak istiyorsanız başvuru yaparak mutlaka statünüzü değiştirmeniz gerekmektedir.

Amerika K1 Vizesi başvurusu yapılabilmesi için nişanlı çiftin başvuru tarihinden en az 2 yıl önce tanışmış olması istenmektedir. Hem ABD vatandaşı hem de K1 vizesi başvurusu yapan kişinin evlenmesinin önünde herhangi bir engel olmamalı ve ayrıca evlilik ABD kanunlarına göre yasal olarak mümkün olmalıdır.

ABD Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu K1 vizesi için başvuru yapan herkesten bazı tıbbi muayenelere katılmasını istemektedir. Yetkili doktorlar ve muayene ile ilgili talimatlar başvuru yaptığınız büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından verilecektir. Ayrıca bu tıbbi muayeneler sırasında ABD Göçmenlik Yasası uyarınca belirlenen bazı aşıları da olmanız gerekecektir. Bu aşılar evlilik sonrası ABD süresiz oturum izni (Green Card) başvurunuzda gerekli olacaktır.

Amerika K1 Nişanlı vizesine başvuru yapan kişinin maddi olarak geçimini sağlayabileceğini ya da ABD vatandaşı nişanlısı sponsor olacaksa nişanlısının maddi olarak destekleyebileceğini kanıtlaması gerekmektedir. Başvuran kişi K1 vizesi onaylandıktan sonra verilen 90 gün içinde ABD’de herhangi bir işte çalışabilir.

K1 Vizesi sahibinin 21 yaşından küçük ve evli olmayan çocukları K2 vizesi için başvurabilirler.

Amerika Nişanlılık Vizesi Ne Kadar Sürer?
Amerika K1 Vizesi ile ABD’de evlenmeniz için verilen 90 günlük süre içinde evlenmezseniz nişanlılık durumunuz otomatik olarak sona ermiş sayılır. 90 günlük süre genişletilemez. ABD vatandaşı olmayan K1 vizesi sahibi evlenmediği takdirde 90 günün sonunda mutlaka Amerika Birleşik Devletleri’ni terk etmelidir. Terk etmezse ABD Göçmenlik Yasası’nı ihlal etmiş sayılırsınız ve bu durum gelecekteki ABD vize ya da göçmenlik başvurularınızı olumsuz olarak etkiler.

Amerika K Nişanlı Vizesi için gerekli evraklar
T.C. Kimlik / Nüfus cüzdanı fotokopisi
Seyahatiniz sonrası 6 ay geçerli bir pasaport ve varsa eski pasaportlar
Güncel ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi(Adres ve aile bilgilerini içeren)
Tüm masrafları kendiniz karşılayacağınıza ya da ABD vatandaşı nişanlınız tarafından karşılanacağını belirten konsolosluğa hitaben yazılmış Şahsi Vize Talep Dilekçesi
DS-160 Formu
I-134 Yeminli Geçim Beyannamesi
Boşanma belgesi veya ölüm kayıt belgesi (daha önceden evli olanlar için)
Sabıka kaydı
Diğer mahkeme kayıtları (varsa)
İlişkiye dair kanıtlar (Birlikte çekilmiş fotoğraflar, e-posta ve benzeri yazışmalar, mektuplar)
Tıbbi muayene raporları
Bütün belgelerin onaylı tercümeleri

Return to “Amerikan Vizeleri”

Who is online

Users browsing this forum: commoncrawl and 0 guests