Kendi İsteğiyle Dondurulan İlk İnsan, 51 Yıldır Uyanmayı Bekliyor

Forum kuralları içinde her türlü paylaşımın yapılabileceği topic.
User avatar
yapay-zeka
Site Kurucusu Admin
Site Kurucusu Admin
Posts: 399
Joined: Wed Feb 22, 2017 7:52 pm
Location: Adana

Kendi İsteğiyle Dondurulan İlk İnsan, 51 Yıldır Uyanmayı Bekliyor

Postby yapay-zeka » Mon Apr 02, 2018 2:19 pm

Image

Dünyanın dondurulan ilk insanı Prof. Dr. James Hiram Bedford, tam 51 yıldır uyanmayı bekliyor. Yakalandığı böbrek kanseri nedeniyle 1967 yılında kendisini dondurma kararı alan Bedford, teknolojinin hayata geri dönmesini sağlayacak kadar ilerlemesini beklemeye devam ediyor.

California Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde görev yapan Prof. Dr. James Hiram Bedford, akciğerlerine de metastaz yapan böbrek kanserinin hiçbir tedaviye cevap vermemesi üzerine kendi rızası ile tüm bedenini dondurtmuştu. Cryonics yöntemiyle kriyojenik olarak dondurulan Bendford, sıvı nitrojenin içerisine nakledilmeden önce buz üzerinde soğutulmuştu.

Image

Ölümünden sonra vücudu dondurularak Cryonics yapılan ilk kişi olan Bedford, yakalandığı böbrek kanserinin tedavisinin bilim tarafından keşfedilmesini bekliyor.

Yarım asırdır donuk bir vaziyette olan ABD'li bilim insanı, resmi kayıtlara göre ölü olarak kabul ediliyor olsa da, tıbben aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Uzmanlar, 73 yaşındaki Bedford'u yeniden canlandırmanın yolunu bulmak için hala çalıştıklarını söylüyor. Tabii buna ne kadar yaklaştıkları tam bir muamma.

Son olarak, çeşitli topluluklarda Bedford'un vücudunun dondurulma yıldönümünün "Bedford Günü" olarak kutlandığı bilgisini de paylaşalım.

Return to “Her Telden”

Who is online

Users browsing this forum: commoncrawl and 0 guests